Plac. | Namn | Klubb | Målgång ca 50 km |
DAMER | |||
1 | Kajsa Friström | Fredrikshof | 04:00:42 |
2 | Pernilla Karlsson | Team Energizer | 04:08:20 |
3 | Clarinda Larsson | Stockholm | 04:58:10 |
4 | Heike Emmrich | Triathlon Öst | 07:07:07 |
Malin Andersson | Skogslöparna | bröt | |
HERRAR | |||
1 | Nick Barrable | OK Ravinen | 03:31:30 |
2 | Stefan Wagman | go.to/proffscykel | 03:55:00 |
3 | Ludvig Myrenberg | Stockholm Långdistansklubb | 03:57:16 |
4 | Sören Jonsson | TV88 | 03:58:52 |
5 | Henrik Johansson | Skogslöparna | 03:59:15 |
6 | Peter Agélii | UBSS Triathlon | 03:59:40 |
7 | Andreas Johansson | Uppsala | 04:02:17 |
8 | Mats Schenström | Stockholm City Triathlon | 04:03:09 |
9 | Tero Nykänen | Team Gripen P10 | 04:05:24 |
10 | Mats Söder | UBSS Triathlon | 04:06:59 |
11 | Johan Wagman | go.to/proffscykel | 04:07:31 |
12 | Fredrik Markhester | SPIF Triathlon | 04:12:34 |
13 | Sten Orsvärn | Stockholm City Triathlon | 04:12:55 |
14 | Carl Lindgren | SPIF Triathlon | 04:18:27 |
15 | Juha Maanmies | Johanneshov | 04:19:20 |
16 | Per-Erik Malmqvist | Stockholm | 04:19:42 |
17 | Andreas Odung | Stockholm | 04:21:41 |
18 | Mattias Larsson | Vänersborg | 04:22:50 |
19 | Otto Elmgart | Enskede | 04:23:44 |
20 | Jörgen Hansson | Team Danilo Di Luca | 04:28:27 |
21 | Tommy Karlsson | MLK Athleten | 04:32:12 |
22 | Bertil Blues Johansson | IKSU Umeå | 04:32:54 |
23 | Tomas Sjöblom | Stockholm | 04:33:45 |
24 | Peter Hjelmström | Uppsala | 04:34:56 |
25 | Michael Leitner | Enköping | 04:41:22 |
26 | Ola Björnén | Stockholm Långdistansklubb | 04:42:12 |
27 | Bengt Ahlström | Tumba | 04:41:23 |
28 | Leif Udell | Tumba | 04:45:21 |
29 | Tomas Hansson | FK Studenterna | 04:45:46 |
30 | Christian Ritella | Sundbyberg | 04:45:46 |
31 | Tomas Kullberg | Älta | 04:47:21 |
32 | Joachim von Hirsch | 04:49:30 | |
33 | Per Olofsson | Hägersten | 04:49:51 |
34 | Emil Nordh | Stockholm | 04:52:05 |
35 | Ola Sjöstedt | Skogis IF | 04:55:45 |
36 | Christoffer Wikman | Stockholm City Triathlon | 04:58:04 |
37 | Johan Eskilsson | Stockholm | 04:58:10 |
38 | Kalle Svensson | Riksbanken IF | 04:59:17 |
39 | Staffan Åkerblom | Team Hyrtruckar | 05:17:44 |
40 | Lars Tapper | Lindens IF | 05:21:37 |
41 | Jonas Palm | Farsta | 05:26:29 |
42 | Johan Lindberg | Väsby SS Triathlon | 05:27:22 |
43 | Conny Lindqvist | Väsby SS Triathlon | 05:27:22 |
44 | Pentti Salonen | Åkersberga | 05:28:52 |
45 | Yrjö Tiervieri | Åkersberga | 05:28:52 |
46 | Ansgar Ågren | Telia IF | 05:35:36 |
47 | Johan Berg | Årsta | 05:43:12 |
48 | Niklas Höglund | Stockholm | 05:49:11 |
49 | Fredrik Gustavsson | Stockholm | 05:49:15 |
50 | Royne Markhester | SPIF Triathlon | 05:59:59 |
51 | Niklas Damm | Uppsala | 06:00:05 |
52 | Niklas Ahlgren | Framik | 06:19:58 |
53 | Stefan Antonsson | Friskis & Svettis | 07:07:07 |
Mats Eriksson | Dalaregementet IF Löpning | bröt | |
|
|||
Välkomna åter 2003! |
|||
/© Johan Fogelberg, Thomas Lummi & Roger Nilsson, Tävlingsledningen SUM 2002 |